GÜVENLİ ÖDEME

3D Secure Secure ile Ödeme Nedir?

3D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

Sistem VISA kredi kartı kullanımı için "Verified by Visa" ve MASTER CARD kredi kartı kullanımı "Secure Code" isimleri ile hizmet vermektedir.

3D Secure işlem tanımlama olanağı bankanız tarafından sağlanmaktadır.


3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sistemiyle internet üzerinde yapılmakta olan alışverişin devamı ve işlemin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin ödeme işlemleri sırasında banka tarafından kendisine gönderilen özel bir ödeme şifresiyle siparişi/alışverişi onaylaması gerekir.

Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, cep telefonunuza gelecek şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

Bilet.kaanair.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure ile güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


3D Secure Kullanımı Nasıldır?

Kredi kartınızın 3D’ye tanımlanması için bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir.

Bilet.kaanair.com bilet satış portalı üzerineden bilet alımı gerçekleştirmek üzere uçuş, yolcu ve kredi kart bilgileri girildikten sonra ödeme ekranlarında karşınıza 3-D Secure penceresi çıkar.

3D Secure ile gerçekleştireceğiniz işlemlerde “Siparişi Onayla” sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır.

Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.

Şifre alanına bankanız tarafından SMS yolu ile gönderilen şifrenin girilmesi gerekmektedir. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlem bankadan onay alınarak sonuçlandırılır.

Böylelikle ödeme işlemleri güvenli bir biçimde tamamlanır ve kredi kartı sahibi Bilet.kaanair.com sayfasına geri dönerek işlemlerine devam eder.


3D Secure Şifresini Nasıl Tanımlayabilirim?

Kredi Kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse, 3D Secure uyumlu bir kredi kartı kullanmanızı öneririz.

3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınız yok ise bankanız ile görüşüp gerekli değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Şifrenizi tanımladıktan sonra 3D Secure ile internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure uygulamasını tanımlatma süreci bankalar arasında farklılık gösterebilir.